10 tipů, jak poznat knihomola

Už jsme si vysvětlili, jak o knihomola pečovat a dnes nám došlo, že jsme vám vlastně vůbec nepopsali, jak knihomola poznáte. Co když ho máte doma, nevíte to a nestaráte se o něj správně?!

Těžká kabelka

Když Vás vezme naštvaná knihomolka po hlavě kabelkou, jde o zdraví. Ne proto, že by dotyčná měla takovou sílu, ačkoliv neustále tahání knih svaly posílí, ale proto, že nejspíše v kabelce schovává pořádnou bichli. Takže než naštvete dívku s knihou, pořádně si to rozmyslete, další má schovanou v kabelce!

 

Rozsáhlá knihovna v bytě

Knihomol bez knih neexistuje a stejně tak nenajdete knihomolí bydliště bez knihovny. Nemusí být obrovská, nemusí být přeplněná, ale vždy tam nějaká je!

Na doplnění knižních zásob doporučujeme knihkupectví Martinus.
Poštovné zdarma při nákupu nad 999 Kč.

 

Na Hallowen za knižní postavu

Blíží se nám Halloween. Než začnete nadávat, že to není český svátek a kdesi cosi… smiřte se s tím, že lidé jej prostě u nás slavit začali a slavit budou. Pokud váš knihomol patří ke slavícím, určitě nepromešká příležitost se převléci za svoji oblíbenou knižní postavu. Pokud se tedy ve vašem okolí bude 31.10. pohybovat např. Katniss Everdeenová, máte jasno.

 

Účty za elektřinu – noční svícení

Pokud přemýšlíte nad tím, zda doma nepřechováváte neregistrovaného knihomola, podívejte se na účty za elektřinu. V případě, že jsou vyšší, máte stopu. Je možné, že za nárůstem stojí váš knihomol a jeho noční svícení nad knihou. Věřte tomu nebo ne, ale pokud každou noc, kolem půlnoci stokrát zopakuje: ještě jednu stránku, na účtu to časem poznáte.

 

Platonické lásky

Myslíte si, že máte doma knihomolí mládě? Mrkněte k němu do pokojíčku. Pokud stěny pokrývají kapely známých zpěváků nebo modelek, máte smůlu a na krku tuctového puberťáka. Avšak jestliže stěny zdobí knižní postavy… Gratulujeme, máte mladého knihomola!

Brýle

Je to trapné a provařené. Ale je pravda, že pokud má daný jedinec na očích brýle, automaticky se předpokládá, že je to knihomol. Sice to není pravidlo. Přesto vám doporučujeme zapátrat, zda za pokaženým zrakem vašich milých nestojí noční čtení.

 

Plátěná taška

Knihomol je tvor sečtělý a uvědomělý. Proto ho často potkáte, jak si chodí po světě s plátěnou taškou přehozenou přes rameno. Proč zbytečně zatěžovat přírodu igelity?

 

Členství v knihovně

Členství v knihovně je pro knihomoly stejně neodmyslitelné, jako bylo za komunismu členství ve straně. Sice vás „nikdo nenutí“ ale pokud tam nejste jako byste nebyli…
Do knihovny ale chodí knihomolové rádi. Ta vůně knih a tisíce knih, které jen čekají, až do nich zaboří nos… málokterý knihomol nemá ve své peněžence, alespoň jednu kartičku do knihovny.

 

Knížky různě po bytě

Přítomnost knihomola v bytě nepřehlédnete. Neustále totiž budete narážet na stopy jeho přítomnosti. Schovaná knížka na záchodě, zapomenutá knížka v koupelně, další zastrčená mezi polštáři na sedačce a těžší případy dokážou knihu zavřít i do lednice… nemá cenu na knihomola řvát, tohle nezastavíte…

Pokud si chcete roušky objednat zkuste to TADY. Jako všude je ale otázka, jestli a kdy je doručí.
V každém případě, objednávky přijímají.

 

Hlava v oblacích

Neustálý zasněný pohled upřený kamsi do dáli, to je základním poznávacím knihomolským znamením. Pokud ho musíte oslovovat vícekrát, než vás vezme na vědomí, a když se tak konečně stane, kouká se na vás, jak kdybyste mu zabili křečka. Je to on a nesnáší, když ho vyrušujete.

 

Pokud jste alespoň ve třech bodech někoho poznali, gratulujeme. Máte doma knihomola! Pro šťastné výherce přikládáme návod, jak o knihomola pečovat a doufáme, že se s námi podělíte o vaše chovatelské úspěchy 😉

 

 

2 komentáře: „10 tipů, jak poznat knihomola

 • 22.3.2020 (15:05)
  Permalink

  Jak blbec jsem čekala na stanici
  Rajská zahrada.
  Když už jsem to chtěla vzdát, po hodině a půl.
  Přišel on ,mého srdce šampion,s plátěnou taškou přes rameno a s tou hlavou v oblacích a rozpačitým úsměvem.
  Za minutu půl ,to byl čas co jsem byla ochotna tolerovat.

  Reagovat
 • Pingback: cialis online

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *