13 tipů na svátek matek

Už Abraham Lincol tvrdil: ,,Za vše, co jsem nebo čím se domnívám, že jsem, vděčím své matce.“

My s ním naprosto souhlasíme. Proto jsme pro vás připravili 13 tipů na dárky, kterými můžete svým maminkám udělat na svátek matek radost. Stěžují si vaše maminky, že nemají čas na čtení, slábnoucí zrak jim číst nedovoluje nebo jsou upoutány na lůžko? Audioknihy je zabaví na celé hodiny. Dárek, jak se patří!

 

 

1) Příběh služebnice – Margaret Atwoodová   D O P R U Č U J E M E

Hit, který vládne knihám i seriálům, vás chytne už od začátku a nepustí.
Na bývalém území Ameriky se moci násilím chopil klerofašistický režim a nutí všechny obyvatele k návratu k tradičním hodnotám. Všechny plodné ženy byly pochytány a jsou přinuceny stát se „služebnicemi“, sexuálními otrokyněmi, které mají velitelům a jejich neplodným manželkám porodit děti.

 

2) Macbeth – Jo Nesbo

Má maminka ráda napětí? Z Mackbetha bude nadšená!
Touha po moci i temná zákoutí lidských povah vytváří tajemnou atmosféru, která inspektora Macbetha zcela pohltí. Podaří se mu denifitvni vyklouznout z bahna minulosti, nebo jej stáhne až na úplné dno?

 

3) Belmondo: Mých tisíc životů – Jean-Paul Belmondo

Kdo by nemiloval Belmonda?
Humorné autobiografické vyprávění o šťastném životě, vášních, láskách a rodině vypráví český Belmondo, Jiří Krampol, jehož ústy k nám Jean-Paul promlouvá už více než 25 let. S francouzským šarmem nás Belmondo vpustí do svého života a prozradí nám tajemství svého nenapodobitelného kouzla.

 

4) Matky to chtěj taky – Irena Obermannová

Hlavní hrdinkou je Matylda. Čtyřicetiletá, rozvedená matka dospívající dcery, která touží po novém muži ve svém životě. Když se Matylda stane dočasnou domácí norského studenta, probudí se ve vyprahlé ženě cit i živočišná vášeň, což vede k novým životním rozhodnutím a konečnému nalezení sebe sama.

 

5) Želary – Jozova Hanule – Květa Legátová

Silný příběh, který získal Státní cenu za literaturu a byl podle něj natočen známý film Želary v hlavní roli s Aňou Geislerovou.
Během německé okupace se mladá lékařka Eliška zapojí do protinacistického odboje, ten je však záhy odhalen. Aby si zachránila život, musí Eliška odejít z města do malé vesnice Želary na moravském Slovácku, přijme nové jméno Hana a stane se ženou nevzdělaného dřevorubce Jozy. V prostém prostředí po boku prostých lidí nachází ambiciózní lékařka nejen sama sebe, ale i svou životní lásku.

 

6) Pýcha a předsudek – Jane Austenová

Klasika, která se nikdy neomrzí.
Ironické líčení života na anglickém venkově koncem 18. století. Matky nemají jiný cíl, než dostat své dcery pod čepec, avšak ty ne vždy spolupracují. Své by o tom mohla povídat paní Bennetová…

 

7) Muž jménem Ove – Fredrik Backman

Na zvednutí nálady.
I když se už vše zdá ztraceno, muž jménem Ove vám vrátí chuť do života. Život s Ovem pěkně vymetl a on už od něj nečeká nic než klid na sebevraždu. Ale ti noví sousedé ho pořád otravují!

 

8) Svatební cesta do Jiljí – Miroslav Skála

Audioknižní verze legendárního filmu.
Čtivý příběh mladého páru, který se potká, zamiluje a podnikne předsvatební cestu, aby zjistili, jak se k sobě hodí. On systematický a za všech okolností logický, ona empatická a chaotická. Mají šanci?

 

9) Angličtina – slovíčka pro začátečníky

Na vzdělání není nikdy pozdě!
Pořiďte své mamince angličtinu pro začátečník a příště jí můžete vzít na nákupy do Londýna.

 

10) Žítkovské bohyně – Kateřina Tučková

Poutavý román a na pomezí mýtu a skutečnosti.
Mladá brněnská autorka se vydává na pomezí Bílých Karpat, aby odhalila pravdu o bohyních, které zde kdysi žily.

 

11) Dívka, která spadla z nebe – Simon Mawer

Napínavý příběh, mladé špionky, která se účastní britského výsadku ve Francii za 2. světové války. Když potká svou platonickou lásku z minulosti vykvete na pozadí válečných hrůz láska bez budoucnosti.

 

12) Zahradnictví – Petr Jarchovský

Originální rodinná sága mapující osudy tří sester na pozadí 2. světové války. Všechny tři příběhy plné lásky, humoru a těžkých rozhodnutí (Rodinný přítel, Dezertér, Nápadník) daly vzniknout filmové trilogii Zahradnictví.

 

13) Vyhnání Gerty Schnirch – Kateřina Tučková   D O P R U Č U J E M E

Příběh mladé němky, která byla s několika měsíční dcerou a pár kousky věcí přinucena k vyčerpávajícímu pochodu z Brna do Vídně. Román oceněný cenou Magnesia Litera 2010 vypráví příběh nejen o vztazích mezi Čechy a Němci, ale také o komplikovaném vztahu matky a dcery na pozadí událostí po konci 2. světové války.


A nezapomeňte:

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
 Je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo."
Elizabeth Stone

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *