5 audioknižních tipů pro hezký podzim

Letní dny se s námi definitivně rozloučily a přišel podzim. Společně s ním začala i škola, chlad a v přírodě se objevily nádherné barvy. Podzim je naše nejoblíbenější roční období. Milujeme, ten pocit, když doma ležíme v teploučku pod peřinou nebo u rozpáleného topení, nohy v tlustých ponožkách máme položené na rozpáleném železe a čteme nebo posloucháme dobrou audioknihu.

Pro milovníky audioknih jsme připravili 5 tipů, které by si letos na podzim určitě měli poslechnout.

 

1. Babička

Začala škola a s ní přišla i mnohými nenáviděná povinná četba. Nemusí ale být hned tak zle! Spousta povinné četby už se dnes vyskytuje ve formě audioknih. Možná vás překvapí, když zjistíte, že při poslechu vás příběh baví, ačkoli jeho přečtení se už roky bráníte.

Typickým příkladem takové audioknihy je Babička. Tuto stálici na seznamu povinné četby  namluvila Libuše Šafránková, která se kdysi ujala role Barunky ve filmovém zpracování. Audiokniha je velmi příjemně vytvořená a posluchač často zjistí, že má Babičku vlastně rád.

 

2. Do vody

Do vody je momentálně jedna z nejoblíbenějších audioknih v kategorii detektivek a thrillerů. Napínavý příběh malého městečka Beckford s tůní Tonoucích, ve které našlo smrt už tolik žen. V minulosti se zde topily čarodějnice, ale ani moderní doba není k ženám milosrdnější.
Poslední obětí je Nell Abbotová, svobodná matka, jejíž smrt přivedla zpět, do kraje dětství její sestru Jules.
Jules nepovažuje Nell za sebevražedný typ a navíc letos není první žena, která si zvolila smrt v chladných vodách tůně…
Postupem času začne tůně vydávat dlouho utajovaná tajemství.

Paule Hawkinsové se opět podařilo vytvořit čtivý příběh, stejně jako u její předchozí knihy, Dívka ve vlaku.

 

3. Po strništi bos

Zdeněk Svěrák a příběhy z jeho dětství, kdo by je neznal? Film Obecná škola se stal klasikou a Po strništi bos se odehrává před ním. Je to vlídný příběh zážitků malého městského chlapce, který se musel kvůli válce přestěhovat na venkov. Audiokniha je plná drobných vítězství nad překonaným strachem, sžívání se s novým místem i kolektivem a to vše na pozadí války.

Interpretace audioknihy se zhostila osoba nejpovolanější, sám její autor, Zdeněk Svěrák. Celé dílo je natolik povedené, že získalo ocenění Magnesia Litera 2014 a Kosmas Cenu čtenářů.

 

4. Deníček moderního páru aneb ženy jsou z Venuše a muži jsou debil

Znáte Deníček moderního fotra, jeho ženu Natašu a jejich syna Čeňka. Máte rádi neodolatelý humor, plný vtipných situací, glos a ironie, u kterého se prostě musíte smát nahlas? Pak tuto audioknihu nemůžete minout!

Deníček moderního páru, vypráví příběh Jindřicha a Nataši v době, kdy se potkali, sestěhovali a následně počali Čeňka.

Svůj pohled na život v páru podává každý zúčastněný zvlášť a jejich výpovědi jsou plné neodolatelných glos při popise rozdílů mezi muži a ženami, vztahových  stereotypů a i nástrah společného bydlení.

 

5. Pygmalion

Když si profesor Higgins s kolegou plukovníkem Pickeringem vyberou na ulici prostou a hubatou květinářku Lízu a vsadí se spolu, že Higgins z Lízy udělá dámu, u které nikdo nepozná její prostý původ, netuší Higgins, co si na sebe upletl…

Dokonalý herecký duet mezi Jiřinou Bohdalovou a Milošem Kopeckým, nekončící slovní přestřelky mezi hubatou Lízou a samorostlým profesorem Higginsem. Smíchu se neubráníte!

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *