Oslavenec: Rosamunde Pilcher 22.9.

Dnes tomu je už 93 let, co se 22.9.1924 narodila jedna z nejznámějších anglických spisovatelek románů pro ženy, Rosamunde Pilcher.

Rosamunde Pilcher se narodila v Cornwallu a už od dětství ji zajímala literární tvorba, ve které ji její rodiče ze všech sil podporovali a první povídky jí vyšly už v osmnácti letech.

Své první romány začala vydávat v době, kdy pracovala v armádě. Strávila tam tři roky a během té doby, kvůli bezpečnosti, publikovala pod pseudonymem Jane Frazer. Pod svým jménem začala psát až v roce 1955.

 

Armáda byla pro Rosamunde Pilcher významná nejen z hlediska její tvorby, ale i z hlediska životního. Potkal tam totiž svého manžela Grahama, se kterým později měla čtyři děti. Dvě dcery a dva syny přičemž její nejstarší syn Robin Pilcher se později stal také spisovatelem.

 

Za svou kariéru vydala Rosamunde Pilcher celkem 13 románů a nespočet povídek. Celá její tvorba jsou romantické příběhy o lásce pro ženy, které se staly velice oblíbené po celém světě a dokonce se dočkaly i filmové podoby. Zfilmovány byly její příběhy v Německu, protože právě tam byla obliba jejích děl největší.

Svou tvůrčí kariéru ukončila Rosamund Pilcher v roce 2000, ale o její dílo je stále zájem.

 

Pro české čtenáře vydává díla Rosamunde Pilcher nakladatelství Ikar.

Mezi romány Rosamunde Pilcher patří například:

Ve znamení Blíženců – 1967
Divoký tymián – 1979
Modrá ložnice – 1985
Hledači mušlí – 1988,  (prodalo pět milionů výtisků)
Návrat domů – 1995
Zimní slunovrat – 2000

 

Četli jste knihy od Rosamunde Pilcher, jak se vám líbily?

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *